Strona główna Transporter poprzeczny jaj
System Comfort Plus - Transporter poprzeczny jaj ANACONDA
Jest to system idealny do transportu jaj z kurnika do maszyny pakującej jaja. Specjalna konstrukcja umożliwia transport jaj na zakrętach, w górę i w dół na pochyłościach. Umożliwia przesyłanie jaj między różnymi poziomami oraz na znacznych odległościach bez toczenia lub uderzania, chroniąc jajka przed zmiażdżeniem, potłuczeniem lub pobrudzeniem.
Łańcuch przesyłający jaja posiada tak zwane „niższe i wyższe” ogniwa. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie większych pochyłości na mniejszych dystansach jednocześnie mając pewność że jaja nie będą się staczały.
Na każdym silniku pośrednim transportera zainstalowano specjalny system czujników wyrównujących prędkość pracy całego transportera i umożliwiający płynną pracę na odległościach przekraczających 30 metrów ( powyżej tej długości wskazane jest zamontowanie drugiego napędu ). Uzyskanie 100 czy 200 metrów długości transportera przy zastosowaniu tych czujników nie jest żadnym problemem. Standardowa szerokość Anakondy to 40 do 60 cm i jest ustalana w zależności od wymagań hodowli lub maszyny pakującej jaja.
Do zbudowania części składowych systemu Anaconda używa się stali nierdzewnej, aluminium i wysokiej jakości polimerów. W tym systemie nie ma właściwie elementów, które mogłyby korodować. Także wszystkie połączenia są wykonywane za pomocą śrub „kwasówek”. Struktura modularna oraz prostota instalacji umożliwiają ponowne użycie wszystkich materiałów w przypadku wymiany systemu.